Czy sport jest zdrowy?

Czy sport jest zdrowy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (20)Czy sport jest zdrowy? To pytanie może wydawać się nieco przekorne, skoro wszyscy odwołując się do znanego powiedzenia, mówią, że jest. A jednak istnieje pewien aspekt, pewien sposób patrzenia na rzeczywistość, która pozwala twierdzić, że niestety nie dla każdego zawodnika sport jest synonimem zdrowia.

Aby lepiej zrozumieć te rozbieżności, warto w pierwszej kolejności odwołać się do definicja zdrowia, która podaje, że jest ono fizycznym, a także umysłowym i oczywiście również społecznym dobrostanem, który wyklucza jakikolwiek choroby. Tymczasem trudno jest znaleźć sportowca, który mógłby powiedzieć o sobie, że jest w pełni zdrowy. Dla zawodników sport jest sposobem na życie, pasją, a nawet miłością. Ale niesie ze sobą wyczerpanie organizmu, różnego rodzaju kontuzje, a także problemy natury psychicznej, kiedy nie potrafią oni sobie poradzić z presją, czy pokonać w głowie własnych słabości, gdy fizycznie organizm może je pokonać. Jak więc widać, sport i zdrowie to pojęcia niekoniecznie idące w parze.

Slowa kluczowe: trioxygen 5, kaplica Santori, mezoterapia vivaderm, glutamina katowice, balayage fryzjer kraków, Fotoprzekaźnik Sick, zeltiq Warszawa, armatura łazienkowa Apavisa, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, docieplenie granulatem Radom, kubota l3200 cena

About the author /


Related Articles

1 komentarz

Fitness: