Sport a rekreacja

Sport a rekreacja
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

rp_sport9.jpgCzy sport i rekreacja to pojęcia ze sobą związane? A może to dwie zupełnie odrębne kategorie? Aby lepiej to zrozumieć, warto z bliska przyjrzeć się temu, czym jest sport i czym jest sama rekreacja.

Definicja określa sport jako aktywność fizyczną podejmowaną w ramach toczącego się współzawodnictwa. Z kolei definicja rekreacji podkreśla, że jest ona formą aktywności podejmowaną w celach wypoczynkowych oraz rozrywkowych. I to w celu, w jakim aktywność jest podejmowana znajduje się różnica między tymi dwoma pojęciami.

Żeby lepiej zrozumieć różnice, o których mówimy, podajmy prosty przykład. Jeśli lubimy piłkę nożną i ze znajomymi spotykamy się, aby sobie po prostu pograć, żeby się podczas spotkania zrelaksować i psychicznie odpocząć od codziennych obowiązków, wówczas dla nas piłka nożna będzie rekreacją. Ale jeśli zakładamy drużynę i chcemy grając rywalizować z innymi drużynami, polepszając swoje umiejętności, wówczas piłka nożna przestaje być dla nas kwestią rekreacji, a staje się świadomie uprawianym sportem.

Inne artykuły:

Slowa kluczowe: redox extreme efekty, Tynk mozaikowy Lakma, standy eliptyczne cena druku, vetrex okna bielsko biała, armatura łazienkowa Apavisa, kubota l3200 cena, baront schody, żwir siany ostrów, Fotodepilacja Żary, Gniewiński portal, kaplica Santori

About the author /


Related Articles

1 komentarz

Fitness: